Východočeské oblastní kolo - 2001

Místo konání : Soutěž se uskutečnila v Kostelci nad Orlicí ve Sdruženém klubu Rabštejn dne 24.3.2001 od 13. hodin za účasti 13 kapel, jednoho dua a jedné sólistky. Každý ze soutěžících (  z časových důvodů ) měl možnost zahrát tři písničky, které posuzovala odborná porota ve složení: předseda - Miloslav Feltl ( publicista a člen skupiny Načas ), Daniel Vlček - kapelník skupiny Trdlo, Zdeněk Pešek - učitel ZUŠ Kostelec n.Orl., Radko Kašpar - basista dnes již neexistující skupiny Pohoda Pardubice a Vít Troníček - kapelník skupiny Poupata Pardubice.

Soutěže se zúčastnily a předvedli své umění tito účastníci v tomto pořadí:

1.  Jameki - Polička 1. Snění
2. Je to dávno
3. Bouřka
Jiří Bulva
Petra Bulvová
Aleš Hradecký
2.  Dilema - Vysočina 1. Otázky
2. Déšť
3. Čas jeřabin
Petr Boštík
Tomáš Fliedr
3.  Žůžo band - Východní Čechy 1. Má slova zní
2. Havárka starý Lízy
3. Mariňák
tradicionál
tradicionál
Áda Vodrážka
4.  Cesta - Pardubice 1. Hudci
2. Taxík
3. Návrat
Zdeněk Nejezchleb
Martin Pražan
Jan Rohlík
5.  Vespol - Dolní Újezd u Litomyšle 1. Podobenství
2. Líto je mi
3. Sto jiných
Eva Čejková
Jindra Čejka
6.  sour. Němcovi - Kostelec nad Orlicí 1. Pohádka
2. Kočky
3. Touha
Jar. Samson Lenk
Zuzana Navarová
Petr Ulrych
7.  Domüno - Česká Třebová 1. Cesta domů
2. Dluhy
3. Vstávej
Karel Dohnal
Karel Dohnal
tradicionál
8.  XILT - Litomyšl 1. Daleká cesta
2. Střípky z prázdnin
3. Skřivánek
Rosťa Sopoušek
9.  Pádlo - Pardubice 1. Opuštěný nádraží
2. Tchýně
3. Růža
text: MUDr. Ivan Miro
hudba: Pádlo
10.  Blue Jungle - Nové Město n.M. 1. Salty Dog Blues
2. Red Haired Boy
3. It´s Me Lord
Scruggs
tradicionál
tradicionál
11.  Markéta Šiková - Jestřebí 1. Malé tajemství
2. Rybářská balada
3. Hvězda
M. Šiková
Asonance
M. Šiková
12.  Obzor - Trutnov 1. Rána slunečná
2. Stěhovaví ptáci
3. Dej úsměv lidem do tváří
Radek Malina
13.  Baboraď - Pardubice 1. Na konci světa
2. Dlaně
3. Loutka
Radek Bartoš
14.  Na pár chvil - Litomyšl 1. Srdce na prodej
2. Popelka
3. Nádherných pět
Z.Novák / Z.Mikovič
Z.Novák / Z.Horodysný
Z.Novák / Z.Mikovič
15.  Kalumet - Rychnov n.K. 1. Lodníkův lament
2. Don Diego
3. Doktor Munory
Hop Trop
Bea Pšeničková
M.Šána, J.Tejkl

Celkové výsledky r. 2001

Interpretační Porta 1. Na pár chvil
2. Blue Jungle
3. Žůžo band
Autorská Porta 1. Vespol - Sto jiných
2. Na pár chvil - Popelka
3. Baboraď - Dlaně
Divácká Porta 1. Blue Jungle          56 hl.
2. sour. Němcovi     54 hl.
3. Kalumet               52 hl.
Zvláštní ocenění Jan Kasal - Na pár chvil - flétny
  Zdeňka Němcová - zpěv


Ve finále v Ústí nad Labem získali naši zástupci - Na pár chvil - nejvyšší ocenění a to INTERPRETAČNÍ PORTU!

Jejich zpěvačka, Marcela Andrlová, získala ještě ocenění MISS TRAMPSKÁ PORTA 2001. Gratulujeme!


Sponzoři: Městský úřad Kostelec nad Orlicí, Elektra Janeček Kostelec nad Orlicí, Drogerie Market Kostelec nad Orlicí, Telux - prodejna Kostelec nad Orlicí, Pekařství U Lifků - Karel Lifka Choceň, Numeric - Kostelec nad Orlicí, Květiny Korcinová - Kostelec nad Orlicí.